6 DITS KENYA DHE TANZANIA BUXHETI SAFARI AMBOSELI PARKU KOMBETAR, ARUSHA, LAKE MANYARA, NGORONGORO CRATER DHE TARANGIRE PARK KOMBETAR

6 ditë Buxheti i Kenias dhe Kenia dhe Tanzania Parku Kombëtar Safari Amboseli, Arusha, Liqeni Manyara, Ngorongoro Crater dhe Tarangire Park Kombëtar

Kostoja e paketimit nga bashkimi i US $ 900 f

nxjerr në pah

- Transporti në një furgon safari të personalizuar në Kenia dhe një Toyota Land Cruiser 4X4.
- Nisja ose disponueshmëria bazohet në grupin ekzistues që vjen ose nga Liqeni Nakuru ose Porta e Hell-it në Naivasha.
- U jep mundësi të interesuarve për të vizituar Parkun Kombëtar Amboseli dhe vendin fqinj Tanzania.
- Garantohet për pesë të mëdhenjtë dhe larminë e jetës së egër.
- Jep mundësi për pamjen e malit Kilimanjaro i cili si maja më e lartë në Afrikë.
- Shërbime të garantuara të një drejtuesi profesional flet anglisht.
- Paketa përfshin të gjitha tarifat e pranimit në park dhe Taksat qeveritare.
- Udhëtarët Solo janë më të mirëpriturit, si dhe grupet.

itinerar

DITA 1: NAIROBI - AMBOSELI.

Merrni nga ekuipazhi Absolute Holiday Safaris nga Nairobi Hotel me 1300 orë për të drekuar dhe transferuar në Ole serene {bypass-in jugor - ku do të takoni grupin dhe udhëzuesin e shoferit. Vozisni në Parkun Kombëtar Amboseli duke mbërritur mbrëmjen e vonë në kamp. Darka dhe një natë në Kampin Kimana Amboseli.

DITA 2: SHKA PJESA 0800HRS N 1700 XNUMXHRS.

Një ditë me makinë në këtë park i cili përmban baza kënetash që elefantët dhe hipopazhet lahen me bollëk. Mund të shihen gjithashtu një larmi loje me rrafsh, antilopat, Zebra, wildebeest, Bufallos, dik dik, hyena, Cheetah, Leopard, Gazelle, Impala dhe speciet e shpendëve. Ju mund të shihni Mt. Kulmi i Kilimanjaro nëse kushtet e motit lejojnë. Do të keni një drekë pikniku në bazën e sitit të piknikëve Mount Kilimanjaro, vazhdoni me lojën e lojës në kërkim të më shumë kafshëve deri në orën 1700:XNUMX, Koha për veprimtari opsionale ose për t'u çlodhur në kampin tuaj, bëni një shëtitje me natyrë ose vizitoni komunitetin lokal dhe ndërveproni me ta.

DITA 3: GAME AMBOSELI E KUFIZUAR - Kufiri NAMANGA - ARUSHA.

Shikimi i lojës së hershme në mëngjes para se të ktheheni në kamp për një mëngjes të plotë. Më vonë kontrolloni dhe vazhdoni në kufirin Namanga. Pas emigracionit kapni autobusin e anijes për në Arusha ku do të takoni ekuipazhin Absalute Holiday Safaris dhe do të transferoheni në shtrat dhe mëngjes të rezervuar në Hotel Stereo. Ju do të organizoni darkë vetë ose në hotel ose në një restorant të ri.

DITA 4: ARUSHA - Liqeni MANYARA.

Takohuni me udhëzuesin e shoferit Absolute Holiday Safari në Hotel Arusha për njoftime në safari dhe prezantohuni në grupin e ditës, më pas niseni Arushën për në Liqenin e Manyara duke marrë rreth 2 orë 30 minuta ose vetëm 3 orë. Mbërrini në Liqenin e Manyara në kamp, ​​Kontrolloni dhe hani drekën e hershme. Lojë pasdite drejton në këtë park mbresëlënës të njohur gjerësisht për Luanët Ngjitje dhe kopetë e Flamingos. Ka shumë kafshë që banojnë në këtë park dhe do të jetë dita juaj për t'i Trancuar ato me Udhëzuesin tuaj. Pas perëndimit të Diellit ktheheni në Panaroma Camp për Darkë dhe gjatë natës.

DITA 5: Liqeni MANYARA - KRATERI NGORONGORO.

Mëngjesi në kamp pastaj lini rajonin e Liqenit Manyara për zonën e Konservimit Ngorongoro një distancë prej më pak se 3 orë me makinë. Mbërrini në krater para orës 1000 të mëngjesit për 6 orë me makinë në krater, siç rekomandohet nga Autoriteti i Konservimit Ngorongoro i cili administron kraterin. Me drekën e piknikut zbrisni kraterin i cili është një nga shtatë mrekullitë dhe Pritni mijëra kafshë duke përfshirë Rhinos të zi të mbetur të Tanzani. Mbërrini në Crater Rim në kohë për drekë Picnic, Ascend me një makinë të lojës për në portën kryesore, ku ju do të shikoni dhe të përzënë në kampingu publik Tarangire për Darkë dhe gjatë natës.

DITA 6: TARANGIRE - ARUSHA.

Pas mëngjesit largohuni për udhëtimin në ndeshjen e fundit në Parkun Kombëtar Tarangire i cili shkon përgjatë dy lumenjve. Lumenjtë veprojnë si një magnet për jetën e egër dhe do të jeni të lumtur që keni një lojë të shkëlqyeshme. Gjatë sezonit të thatë Tarangire normalisht strehon numrin më të madh të elefantëve, Ai gjithashtu si disa specie unike si Kudus i Madh, Fara të Mëdha të Ashy dhe Oryx i Fringed. Më vonë Në mbrëmje udhëtoni për në Arusha dhe zbriteni në Hotelin tuaj.

Përfshirjet e vlerësimit

- Safari sipas itinerarit.
- Transporti i rrumbullakët nga pika e fillimit përsëri në pikën e mbarimit.
- Shërbimet e një drejtuesi shoferi profesional dhe të ditur në anglisht.
- Ushqimi çdo ditë ndërsa është në safari.
- Të gjitha lëvizjet e përmendura të lojës.
- Të gjitha tarifat e pranimit në park
- Transferimi nga aeroporti dhe përsëri në aeroport.
- 1 litër ujë në shishe çdo ditë.
- Akomodimi sipas itinerarit.

SHKALLA TATE SHKELJEVE

- Sigurimi i Udhëtimit Personal.
- Anydo aktivitet opsional.
- Pije dhe pije alkoolike.
- Tarifat e vizave
- Fluturime ndërkombëtare ose vendase.
- Mirënjohje për ekuipazhin e safarit.
- Gjërat e përdorimit të personit.

Chat WhatsApp