4 DITA KENYA WILDLIFE SAFARI TE FAMOUS MAASAI MARA DHE LAKE NAKURU.

4 ditë Safari i Kafshëve të egra të Kenisë te Famous Masai Mara dhe Liqeni Nakuru

Kostoja e paketimit nga 480 dollarë dollarë amerikanë për t'u bashkuar me një Grup

nxjerr në pah

- Nisja ditore e disponueshme dhe e garantuar pas konfirmimit.
- Asnjë numër minimal ose numri maksimal i klientëve që kërkohet të rezervojnë këtë turne.
- Solo Udhëtar, grupe, miq të gjithë janë të mirëseardhur dhe të garantuar për të takuar miqtë e tjerë të udhëtimit.
- Fillimi i udhëtimit në Nairobi, Cover Provinca Great Rift Valley, maasai i madh Mara i famshëm për migracionin vjetor Korrik-Tetor, Liqeni Nakuru dhe përfundon në Nairobi.
- Udhëzues profesional dhe njohuri i garantuar.
- Madhësia e grupit që duhet të mirëmbahet në 7 klientë për furgon safari.
- Të pesë garancitë e mëdha
- Përditësimi për akomodim mund të bëhet në pronat e mëposhtme:
{A}. Maasai Mara Enkorok Mara Camp, Olmoran Tented Camp, shtëpizë Jambo Mara ose Mara Sopa Lodge.
{B}. Liqeni Nakuru - Hotel Botana Nakuru, Hotel Chester Nakuru, Merica Hotel Nakuru ose Hotel Nakuru.

itinerar

DITA 1: NAIROBI - MASAI MARA 3 DRS GAME HRS DRIVE.

Ne Safaris Absolute Holiday do të organizojmë marrjen tuaj nga aeroporti ose hotelin tuaj Nairobi dhe do t'ju transferojmë në zyrën tonë, do të prezantohen me udhëzuesin e shoferit dhe anëtarët e tjerë të grupit. Nga 0830am në 0845am nisen për në Maasai Mara me një ndalesë në pikën e parë për pamjen e murit të Great Rift Valley Escarpment. Më vonë zbrisni rrëmojën dhe udhëtoni për në qytetin Narok për drekë të hershme. Shoferi i pasdites në rezervën e lojës Maasai Mara që mbërrin në Miti Mingi Eco Camp, kontrolloni në, pak siesta pastaj makinë mbrëmje lojë deri në perëndimin e diellit. Kthimi në kamp për darkë dhe gjatë natës, zjarri mund të organizohet dhe të tregojë histori me luftëtarët Maasai.

DITA 2: DRIVE MASAI MARA 8 HRS GAME.

Mëngjesi në kamp, ​​më pas para orës 0800:8, dilni nga kampi me drekë të mbushur për shikimin e gjërë të 1700 orëve të lojës. Maasai Mara si numri më i madh i specieve të ndryshme dhe do të keni fatin të shihni qindra prej tyre. Një makinë loje drejt lumit Mara është e detyrueshme, nëse do të jetë gjatë një kohe të madhe migrimi do të dëshmoni të njëjtën gjë përndryshe do të shihni krokodila dhe hippos në lumë. Dreka e piknikut brenda parkut më pas vazhdoni me lojën e lojës deri në orën 2. Lini parkun për të paktën XNUMX orë veprimtari opsionale. Ju do të zgjidhni për t'u çlodhur në kamp, ​​Bëni një shëtitje me natyrë me luftëtarët Maasai ose vizitoni fshatin Maasai, më vonë Darka dhe gjatë natës do të shërbehet në Miti Mingi Eco Camp.

DITA 3: MASAI MARA - LAKE NAKURU.

Ndeshja e lojës së hershme në mëngjes nga 0630am në 0900am, dhe pastaj kthehen në kamp për mëngjes të plotë. Kontrolloni dhe lini Maasai Mara për në Liqenin e Nakuru me enrourte drekë, Pamja e malit Longonot dhe aktiviteti opsional në Liqenin Naivasha nëse interesohen të tilla si udhëtimi me varkë në Liqen. Udhëtoni për në Nakuru mbërritjen në mbrëmje, vazhdoni në CityMax Hotel ku do të keni darkë dhe gjatë natës.

DITA 4: LAKE NAKURU - NAIROBI 3-4HRS GAME DRIVE.

Pas mëngjesit në makinë me makinë në Liqenin e Nakuru i cili është i famshëm për flamingot dhe një vend të shenjtë për speciet e rrezikuara Rhinoceros të zezë dhe të bardhë. Ndonjëherë flamingot janë shumë pak, por ju jeni të garantuar të shihni Rhinos midis të tjerave Big 4. Liqeni Nakuru nuk është një park i madh dhe brenda 4 orësh do të keni parë sa duhet. Më vonë largohuni nga parku me drekë drekë dhe drejtohuni përsëri në Nairobi ku ekuipazhi Absolute Holiday Safaris do t'ju transferojë në aeroport ose do t'ju lëshojë në Hotelin tuaj Nairobi.

Përfshirjet e vlerësimit

- Transporti në një furgon safari të personalizuar.
- Tarifa e hyrjes.
- Lojë drejton sipas itinerarit.
- Marr kompliment / heqje.
- Shërbime të një udhëzuesi shofer profesional dhe të ditur.
- Akomodimi sipas itinerarit.
- 1 litër ujë mineral çdo ditë.
- Ushqimi ditën e parë L, D, ditët e plota B, L, D dhe ditën e fundit B, L.

SHKALLA TATE SHKELJEVE

- Gjërat e përdorimit personal e. pastë dhëmbësh / furça, Repelente ose ointments.
- Pi edhe alkool edhe pije.
- Këshillë për ekuipazhin psh Udhëzues, Cook & dergues.
- activitydo aktivitet opsional.

WhatsApp WhatsApp